Wieczór Czytania Wierszy Zygmunta Jana Rumla

1 .Zygmunt Jan Rumel


Gdzie:

Kiedy:

Polska Fundacja Nauki, Kultury i Sztuki zaprasza na:


Wieczór Czytania Wierszy Zygmunta Jana Rumla
Benefis dla Zygmunta Jana Rumla


polskiego, niezwykle utalentowanego poety, żołnierza oraz Wołyniaka,
którego życie zgasło w wieku 28 lat.


Spotkanie kulturalne i wydarzenie patriotyczne dla publiczności, na którym czytane będą wiersze Rumla. Do deklamowanych wierszy czytane są ich analizy i interpretacje. Odczytana będzie także nota biograficzna Rumla wraz z charakterystyką jego poezji oraz kontekst historyczny. Wydarzenie odbędzie się w rocznicę śmierci Zygmunta Jana Rumla oraz w rocznicę ludobójstwa ukraińskiego na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej którego upamiętnieniem jest obchodzony 11 lipca Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

Dla każdego uczestnika (gościa) upominek-niespodzianka.

2. Zygmunt (od lewej) z rodzicami i braćmi  Bronisławem i Stanisławem

Zaproszenie dla Współorganizatorów

Zapraszamy wszystkich do zorganizowania wydarzenia „Wieczór Czytania Wierszy Zygmunta Jana Rumla” samodzielnie, korzystając z bezpłatnych materiałów Polskiej Fundacji Nauki, Kultury i Sztuki. Może je zorganizować każdy, w dowolnym miejscu, z dowolną liczbą uczestników (gości) w bardzo prosty sposób i przy znikomych kosztach. Np. zapraszając swoich przyjaciół do własnego mieszkania i samemu czytając wiersze Rumla przy kawie i ciastku zapewniamy sobie miejsce w historii i w sercach Polaków. Ojczyzna będzie nam za to wdzięczna. „Wieczór Czytania Wierszy Zygmunta Jana Rumla” to wydarzenie otwarte dla wszystkich z wolnym wstępem. Spotkanie kulturalne i wydarzenie patriotyczne dla publiczności, na którym czytane są wiersze Rumla. Organizowane jest w Polsce i za granicą. Odbywa się 11 lipca w wielu miejscach jednocześnie, a ponieważ ma charakter cykliczny to dociera do wielu Polaków na całym świecie.

SKRYPT
dla Współorganizatorów wydarzenia Wieczór Czytania Wierszy Zygmunta Jana Rumla

1.TytułWieczór Czytania Wierszy Zygmunta Jana Rumla
2.Typ wydarzeniaOtwarte wydarzenie kulturalno-patriotyczne dla publiczności (gości)
3.Organizator/autorPolska Fundacja Nauki, Kultury i Sztuki / Janusz Panak
4.Kontakt do organizatoraNajszybciej i najpewniej przez e-maila: biuro@pfnkis.org
Telefonicznie: +48 662 862 742
Przez formularz kontaktowy: https://pfnkis.org/kontakt/
5.WspółorganizatorTy albo Twoja organizacja
6.Język wydarzeniaPolski
7.ZgłoszenieDowolnie- w niesformalizowanej formie np. przez wysłanie do organizatora e-maila, telefonicznie itp.
8.Materiały do pobrania – linkhttps://pfnkis.org/wieczor-czytania-wierszy-zygmunta-jana-rumla-materialy/
9.GdzieW dowolnym miejscu – cała Polska, cały świat
10.Kiedy11 lipca co roku (+ ̶ do trzech dni kalendarzowych)
11.Czas trwania wydarzenia1 – 2 godziny
12.Opis wydarzeniaSpotkanie kulturalne i wydarzenie patriotyczne dla publiczności, na którym czytane są wiersze Rumla. Do deklamowanych wierszy czytane są ich analizy i interpretacje. Odczytana jest także nota biograficzna Rumla wraz z charakterystyką jego poezji oraz kontekst historyczny „ludobójstwa wołyńskiego”
13.Cel wydarzeniaCelem wydarzenia jest rozpowszechnianie wiedzy o autorze Zygmuncie Janie Rumlu, o jego twórczości i jego wojennych losach oraz o okolicznościach jego śmierci. Kształtowanie patriotyzmu i postawy szacunku wobec bohaterów narodowych. Rozwijanie wrażliwości artystycznej. Rozpowszechnianie wiedzy o ludobójstwie ukraińskim na narodzie polskim na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1939-1947. Rozpowszechnianie wiedzy o święcie przypadającym na dzień 11 lipca „Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej” (Krwawa Niedziela). Rozpowszechnianie i umacnianie patriotyzmu, więzi kulturowych i narodowych w naszym społeczeństwie i wśród Polonii.
14.Opis i skrypt – linkhttps://pfnkis.org/wieczor-czytania-wierszy-zygmunta-jana-rumla-2/
15.Adres witryny wwwhttps://pfnkis.org/